City Hunter (manga) | Idahovy titulky

City Hunter (manga)

Největší a nejlepší dílo Tsukasy Hojoa má však teprve přijít. Přestalo ho bavit kreslit ženské, tak se rozhodl, že tenkrát musí přijít na scénu s mužským hrdinou. Uvedl na svět čističe, perverzáka s muškou přesnou jako nikdo na světě, Ryoa Saebu, a jeho parťačku Kaori Makimuru s pohotovým 100tunovým kladivem, kterým trestá Ryoa za jeho zvrhlé chování – zde je patrně inspirací nebohý kocour Tom.

 

 

City Hunter přinesl obrovskou popularitu. Ryo Saeba vítězí každoročně v anketě o nejoblíbenější manga postavu a jeho termín „mokkori“ se stává symbolem fanoušků doby. V roce 1983 vychází nejdříve dva kratší příběhy a o dva roky později vychází první svazek mangy City Hunter. Ta vychází do roku 1991 a celkem to je nějakých 35 svazků. Hojo, musel cestovat mimo Japonsko, aby mohl nasbírat podklady, hlavně informace o palných zbraních – na zbraně je v manze kladen velký důraz – protože jak je známo, v Japonsku je velký problém získat jakoukoli palnou zbraň. Dokonce jezdil střílet na americký ostrov Guam.

 

 

Od roku 1987 až do 1991 se vysílá anime, následuje několik animovaných filmů a dva hrané filmy, oba v Hongkongu. U nás je znám hlavně film s Jackie Chanem pod názvem Soukromé očko. Na ten film ať si každý udělá názor sám. Dle mého jde o nebetyčnou hovadinu. Co se Hojoa týče, který dal svolení k jeho natáčení, ten měl po jeho zhlédnutí smíšené pocity a nebyl si jist, zdali by svolil, kdyby věděl, jak to dopadne. O něco lepší je prý o rok starší Mr. Mumble, taktéž z Hongkongu, který se však marně snažím sehnat. Poslední zpráva je z roku 2008, že Korejci chystají ve spolupráci s Američany 13dílný hraný seriál. Anime City Huntera se dostalo i do Evropy, konkrétně do Itálie, Francie, Německa a Španělska. Obzvláště ve Francii je City Hunter nesmírně populární. Naopak do anglosaského světa pronikl City Hunter až velmi pozdě, což je velká škoda, protože nemohu použít anglický dabing ve srovnávačce.
Francouzský dabing

Německý dabing

Italský dabing

Španělský dabing

Japonský dabing

 

Japonská dabér Akira Kamiya odvedl skvělou práci a na dabování Ryoa Saeby strávil část svého života.

 

 Nelze přidávat komentáře.