Angel Heart | Idahovy titulky

Angel Heart

V roce 2001 odchází ze Shueishi a spolu s Horiem Nobuhikem zakládá společnost Comics Bunch. Tento odchod způsobil velké množství zlé krve ze strany Shueishi. Nicméně stalo se. V Comics Bunch vydává mangu Angel Heart, jejíž námětem je povídka Oči zabijáka, kterou Hojo napsal v roce 1998. Na základním scénáři pracoval prý pět let. Manga opět trhá prodejní rekordy a zajišťuje přežití Comics Bunch.

Hlavní hrdinkou je zabiják s kódovým jménem Glass Heart. Hned na začátku, neschopná déle snášet zabíjení, páchá sebevraždu skokem z budovy a během pádu jí praská žalem srdce. Její organizace však nechce o cenného člověka přijít, a proto jí zajistí transplantaci srdce. Po dlouhém komatu se probouzí a okamžitě uteče. Ale jako by ji nějaké druhé já ovlivňovalo, míří do Tokia. Tím druhým já je duch předchozí majitelky srdce.

Angel Heart byl od začátku koncipován jako pokračování City Huntera, ale jeho fandům způsobil Hojo šok. Hned na začátku nechává umřít Kaori a její srdce dostává Li Siang Jing, což je jméno Glass Heart. Přičemž Siang Jing znamená totéž co japonské jméno Kaori, tedy „vůně“. Po úvodním šoku začíná čtenář zjišťovat, že postavy z City Huntera mají nejen jiné charakteristiky ale i osobní historii. Hojo později v jednom rozhovoru celou věc vysvětlil tak, že už od samého začátku sice chtěl napsat pokračování City Huntera, ale ta časová prodleva byla příliš dlouhá, 11 let, takže umístění v paralelním vesmíru k City Hunterovi je logický krok. Příběh je pak značně prodchnutý patosem. V anime pak to je ještě horší, protože je vymazána většina humoru a patos zůstal.

Manga má přes 30 svazků a v létě 2009 byla dokončena, ale visí ve vzduchu pokračování. Anime má 50 epizod. Kdoví, možná se někdy dočkáme i pokračování.Nelze přidávat komentáře.