Nový boj s větrnými mlýny | Idahovy titulky

Nový boj s větrnými mlýny

Tak jsem se opět jedno vrhl do boje s větrnými mlýny. Jako starý bojovník proti streamu jsem při náhodném brouzdání narazil na vskutku obří stránku Sleduj.org Sekci s filmy jsem raději nezkoumal, neboť jí chybí seznam, takže je člověk odsouzen k nekonečnému hledání, ale zaujala mě sekce seriály. Ihned jsem zabrousil do animovaných seriálů, zdali tam nenarazím na nějaké své překlady. Nemýlil jsem se. Bakuretsu Tenshi (na fóru překřtěné na Bakukeetsu Tenchi :D), Madlax (zjevně můj starý a otřesný překlad z Manga.cz) a Fate stay/night (překlad, který čeká na důsledné překopání, proto mě doslova zvedá ze židle, když ho někde vidím bez varování). Následovala registrace a několik příspěvků se žádostí, aby tyto překlady stáhli, neboť si to nepřeji, aby takto někdo mé překlady využíval. Dostal jsem se i několik odpovědí od samotného administrátora. Nejprve začal s pokusem o zesměšnění s jednoznačnými sdělením, že si můžu psát, jak chci, protože mě stejně bude ignorovat – hlas volajícího na poušti.
Přiznám se, že do dnešního dne jsem nepochopil hrdinství streamerů, kteří vezmou něčí překlad a video a bez zájmu o kvalitu z toho vytvoří stream. Cožpak nemají ani za mák soudnosti? Proč proboha dávají dvoje titulky přes sebe? Jedinou možnou odpovědí mi je, že se jedná o naprosté neumětelství, jehož jediným cílem je nahonit si své vlastní brko: „já jsem ten, kdo vám přinesl anime jako na stříbrném podnose“. Měřítkem takového honění ega je počet registrací a zhlédnutí, jež potvrzuje správnost, ba přímo nutnost svého jednání.

Both comments and pings are currently closed.


3 komentáře k “Nový boj s větrnými mlýny”

  1. Tigr napsal:

    Překlad, který čeká na překopání, zdobí modrým cejchem strýmovací video. Zdá se, že jsem na tom s Noir úplně stejně :-/

  2. maggot4 napsal:

    Koukám, že od nás se tam taky něco najde, ale nemá cenu jim něco psát. Na tuhle prostoduchou verbeš nejlíp platí vydávat softsuby, s těma si zatim neumí poradit :D. Jinak mě ale pobavilo v seriálech Rama 1/2 xD

  3. Meliach napsal:

    Absolutně zbytečnej boj, všechny videa jsou uložený na megavideu, takže nemají ani vlastní server, nebo úložiště. Max. 72 min denně v kuse, pak s čekáním. Zkoukni.to a seriály uložený na divx serveru jsou daleko využívanější. Se softsubbem si šikovnej člověk poradí taky .o)